tisk.digi.cz digitisk

Podklady pro tisk

Pro nejlepší výsledky při tisku je důležité mít správně připraveny všechny podklady. Přečtěte si jak správně připravit podklady. Pro nejlepší barvy je důležitý správně zvolený barevný prostor (pro digitální tisk doporučujeme RGB) a vložený správný ICC profil. 

Aby byl tisk bezproblémový, je důležité dodržovat následující doporučení. Pokud podklady nebudou některé věci splňovat, nemůžeme zaručit barevnou věrnost a nejvyšší kvalitu. S přípravou vhodných podkladů pro Váš projekt Vám rádi poradíme.

Pro správné dodržení barev (týká se zejména odstínů červené a zelené) je potřeba používat barevné ICC profily a pracovat na zkalibrovaném monitoru. Podklady ve CMYKu proto dodávejte s vloženým barevným profilem ISO Coated v2 (stáhnout jej můžete zde). Soubory v RGB je nejlepší dodat s profilem sRGB (stáhnout jej můžete zde) nebo Adobe RGB.

Ke kvalitnímu tisku jsou vhodné rastrové podklady s rozlišením alespoň 300 dpi nebo jakákoliv vektorová data.

Více o podkladech pro různé technologie tisku se dozvíte: digitální barevný tisk, ofsetový tisk, personalizovaný tisk.

Odeslání - předání podkladů

Podklady pro tisk je nejlepší poslat e-mailem na tisk@digi.cz (kapacita schránky je více něž dostatečná). Velké soubory můžete také nahrát na FTP. Rádi Vám na požádání zřídíme uživatelský účet. Přístupové údaje Vám pak zašleme e-mailem.
Data přijímáme také na fyzických nosičích: CD / DVD / USB disk / Flash disk. Můžete s nimi přijít osobně nebo je poslat kurýrem apod.

Pokud posíláte větší množství souborů, nebo k nim přikládáte fonty, zabalte je do ZIP archivu. Rozbalit umíme taká soubory .rar, nebo .arj.

nahoru