tisk.digi.cz digitisk

Ofsetový tisk - kvalitní a rychlý tisk v Brně

Ofsetový tisk

I v ofsetovém tisku nabízíme nepřekonatelný poměr výkon/cena. Můžeme Vám nabídnout komplexní tiskové služby za příjemnou cenu. Kombinací digitálního a ofsetového tisku dodáváme hotové výtisky do 24 hodin (i na počkání). Expresně Vám digitálně vytiskneme prvních 1 000 letáků a dalších 10 000 nechat vytisknout ofsetově za co nejnižší cenu.

Do hlavního sortimentu výroby patří: dopisní papíry, samopropisovací formuláře, dopisní obálky, etikety (papírové, samolepící papírové, alu), pohledy, přání, prospekty, katalogy, knihy, kalendáře, obalová technika (papírové obaly - krabice a krabičky). Mezi běžné zakázky se řadí: tisk letáků, tisk plakátů, tisk hlavičkových papírů a desek s chlopní, tisk časopisů, tisk brožur a katalogů. Jak v malých tak velkých nákladech.

Tím, že provozujeme digitální tisk, můžete kombinovat rychlost digitálního tisku a nízké náklady vysokých objemů ofsetového tisku. Kromě těchto tiskovin dokážeme zpracovat složité zakázky, kde se kombinují různé tiskové a knihařské techniky.

Pokud máte zájem o ofsetový tisk, vyplňte kalkulační formulář, nebo nás kontaktujte e-mailem, telefonem...

Jak správně připravit data se dozvíte zde: podklady pro ofsetový tisk se dozvíte zde.

Ofsetový tisk se výborně hodí pro tisk

vizitek, PF přání, jídelních lístků, pohlednic, brožur, letáků, plakátů, časopisů, firemních novin, pozvánek, kartiček a dalších papírových věcí.

Jak funguje ofsetový tisk?

Ofset je tisk nepřímý, protože z tiskové formy (TF) se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily i na méně kvalitní papír na rozdíl od knihtisku. To je dáno pryžovým válcem, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch. TF je podle druhu ofsetového stroje buď rovinná nebo válcová a to z hliníku, zinku a později i bimetalu.

Pojmenování ofsetu vzniklo z anglického pojmu „off-set“, neboli v překladu tisk přenosný, nepřímý, anebo také z pojmu „set-off“, což znamená obtah.

Princip tisku
Při tisku se tiskové formy nejprve navlhčí a vrstva vlhkosti zůstává na netisknoucích místech. V další fázi je na povrch tiskové desky přiváděna soustavou navalovacích válců stejnoměrná vrstva tiskové barvy, která se uchytí na tisknoucích místech. Barva z tiskové desky se pak přenáší tlakem nejprve na přenosný (ofsetový) válec a z něho dále na potiskovaný materiál. Nepřímý přenos barvy přes přenosný válec umožňuje potiskovat různé druhy podkladů.

Více informací o fungování ofsetového tisku:

nahoru